Global Warming Open Home 

Contestant List
To view each individual contestant and their information, click on the beer name.

Atlanta Brewing Company ~ Red Brick Summer Brew
Atwater Block Brewery ~ Dirty Blonde
Bear Republic Brewing Company ~ Hop Rod Rye
Boston Beer Company ~ Sam Adams Cherry Wheat
Boston Beer Company ~ Sam Adams Hefeweizen
Boston Beer Company ~ Sam Adams Longshot Grape Ale
Boston Beer Company ~ Sam Adams Summer Ale
Boulder Beer Company ~ Sweaty Betty Blonde
Brooklyn Brewery ~ Summer Ale
Brooklyn Brewery ~ Brooklyner Weisse
Cameron's Brewing Company ~ Cream Ale
Cameron's Brewing Company ~ Lager
Clipper City Brewing Company ~ Oxford Organic Raspberry Wheat
Eugene City Brewery ~ Honey Orange Wheat
Eugene City Brewery ~ Tracktown Triple Jump Pale Ale
Flat Earth Brewing Company ~ Elemental 115
Flat Earth Brewing Company ~ Extra Medium American Wild Black
Flying Bison Brewing Company ~ Dawn Patrol Gold
Founders Brewing Company ~ Rubaeus
F.X. Matt Brewing Company ~ Saranac Pomegranate Wheat
Goose Island Beer Company ~ Summertime Kolsch Ale
Goose Island Beer Company ~ "312" Urban Wheat Ale
Great Lakes Brewing Company ~ Holy Moses
Great Lakes Brewing Company ~ Moon Dog ESB
Harpoon Brewery ~ Summer Beer
Horseheads Brewing ~ Expedition Pale Ale
Horseheads Brewing ~ Iroquois Wheat
Issaquah Brewhouse ~ Bullfrog Ale
Issaquah Brewhouse ~ Menage A Frog
Ithaca Beer Company ~ Apricot Wheat
Ithaca Beer Company ~ Partly Sunny Summer Wheat Ale
Left Hand Brewing Company ~ JuJu Ginger Ale
Left Hand Brewing Company ~ Polestar Pilsner
Leinenkugel Brewing Company ~ Summer Shandy
Long Trail Brewing Company ~ Belgian White
Long Trail Brewing Company ~ Blackbeary Wheat
Long Trail Brewing Company ~ Hefeweizen
Madison River Brewing Company~ Salmon Fly Honey Rye
Michigan Brewing Company ~ Celis White
Michigan Brewing Company ~ Mackinac Pale Ale
Michigan Brewing Company ~ Mackinac Pilsner
New Glarus Brewing Company ~ Berliner Weiss
Otter Creek Brewing Company ~ 'Otter Summer Ale
Pearl Street Brewery ~ Lighthouse
Pearl Street Brewery ~ Wild Ox Wheat
River Horse Brewing Company ~ Summer Blonde
Rogue Ales ~ Brutal Bitter
Rogue Ales ~ Juniper Pale Ale
Rogue Ales ~ MOM Hefeweizen
Rogue Ales ~ Morimoto Imperial Pilsner
Ska Brewing Company ~ Mexican Logger
Snake River Brewing Company ~ Snake River Pale Ale
Southern Tier Brewing ~ Hop Sun
Sprecher Brewing Company ~ Sprecher Hefe Weiss
Sprecher Brewing Company ~ Sprecher Micro Light
Summit Brewing Company ~ Summit Hefeweizen
Summit Brewing Company ~ Summit Scandia Ale
Terrapin Beer Company ~ Golden Ale
Unibroue ~ Blanche de Chambly
Unibroue ~ Ephemere
Victory Brewing Company ~ Whirlwind Witbier
Weasel Boy Brewing Company ~ Dancing Ferret IPA
Weasel Boy Brewing Company ~ Ornery Otter Blonde Ale
Wolavers Organic Ales ~ Wolavers Wit

Please review and then click here to make your predictions!
View Beer Brackets
Round 2 - June 28
Round 3 - July 11
Championship Round - July 19

Copyright 2008, Great Lakes Brewing News